Ciekawe osobowości, tylko pół minuty czytania. W każdą środę rano możesz spodziewać się kwestionariusza dotyczącego terapii książkowej. Dziś z Inez Priger, autorką konwersacyjnej gry karcianej Porozmawiajmy razem, z którą radzimy nie zwlekać z zamówieniem w Book Therapy.
Jeśli miałbyś zabrać jedną rzecz na następne spotkanie z bliskimi, byłaby to gra Let's Talk Together. 80 kart - 80 pytań, jedne łatwiejsze, inne trudniejsze, wszystkie z tą samą misją: wywołać namiętną rozmowę, podczas której poznacie się jeszcze lepiej i odnajdziecie odwagę, by powiedzieć to, co nie zawsze jest łatwe do powiedzenia. W tej grze obowiązuje tylko jedna zasada – uczciwość. Najlepsze w tym jest to, że każdy, kto za tym podąża, wygrywa. W Book Therapy karty można otrzymać także w wersji dla dzieci. Świetny, zabawny sposób na budowanie wzajemnego zaufania i poprawę relacji, nie sądzisz?
Inez, jak lubisz zaczynać dzień?
Samotnie, tylko z filiżanką kawy.
A jak chcesz to zakończyć?
Po cichu czytając lub przeglądając Pinterest w łóżku. Lub wysyłając filmy TikTok swojemu mężowi i przyjaciołom. (Śmiech)
A skoro już mowa o swoim mężu, jaka jest pierwsza i ostatnia rzecz, którą zwykle mu mówisz w ciągu dnia?
Pierwsze: „Które z dzieci zabierzesz dziś do szkoły?” I ostatnie: „Chyba dzisiaj nie obejrzę z tobą filmu, jestem wyczerpany”.
Dla kogo szczególnie nadaje się gra Let's Talk?
Dla każdego, kto ma problemy z otwarciem się lub tęskni za wartościowym czasem spędzonym z bliskimi.
Które pytanie dla dorosłych uważasz za najtrudniejsze?
„Gdyby cały świat mógł Cię usłyszeć przez 10 sekund, co byś powiedział?”
Rozumiemy, że otrzymujesz niesamowite opinie na temat kart, ale czy któraś z nich miała dla Ciebie szczególne znaczenie?
Mam dwóch faworytów. W pierwszym przypadku chodziło o córkę i jej matkę, które nie rozmawiały ze sobą od dziesięciu lat. Wtedy córka wpadła na pomysł, że kaci mogą rozwiązać problem. Okazało się, że płakali, przepraszali i przebaczali sobie nawzajem. Mówi się, że od tego czasu mają świetny kontakt. Druga opinia dotyczy małej dziewczynki, która była bardzo nieśmiała i nie lubiła rozmawiać z innymi. Dzięki kartom otworzyła się i jeszcze mniej się jąka.
Czego można się spodziewać po wersji dla dzieci?
Pytania dla dzieci skupiają się głównie na rzeczach dobrych i pozytywnych. Jest tylko kilka kartek, za pomocą których dzieci opowiadają o tym, co je dręczy. Dorośli powinni być przygotowani na odpowiednią reakcję, nawet jeśli reakcja dziecka ich zaskoczy.
Skąd czerpałaś inspirację podczas tworzenia kartek?
Próbowałem wyobrazić sobie różne sytuacje z różnymi przyjaciółmi i to, jak te sytuacje mogą zamienić się w znaczącą, głęboką rozmowę.
Czy możesz polecić jakieś książki o tym, jak rozmawiać z innymi?
Szczerze mówiąc, nie czytałem żadnej książki na ten temat, ale jestem pewien, że jest mnóstwo książek o współczesnej psychologii, które pomagają czytelnikowi uczyć się i rozwijać. Ponieważ kiedy będziesz czuć się dobrze ze sobą, będziesz czuć się swobodnie w kontaktach z innymi i będziesz wiedział, jak właściwie z nimi rozmawiać.
Gdybyś mógł zagrać w karty z dowolną osobą, prawdziwą lub fikcyjną, żywą lub martwą, kto by to był i jakie pytania chciałbyś mu zadać?
Zagrałbym księżną Dianę i zapytałbym ją, co by wybrała, gdyby mogła zmienić jeden fakt ze swojej przeszłości.